De GroenLinks-fractie heeft met verbijstering kennis genomen van het bericht dat de gemeente Dronten sinds 2011 geen afdrachten heeft gedaan aan de belastingdienst voor de WAO-WIA. Het is voor ons onacceptabel dat in al die jaren niemand is opgevallen dat deze betalingen niet zijn gedaan. De fractie heeft hierover nog veel vragen die spoedig in een debat moeten worden opgehelderd. 

Het college van Dronten heeft in een brief aan de gemeenteraad laten weten dat er sinds half 2011 tot eind 2014 geen afdrachten voor de WAO-WIA zijn gedaan aan de belastingdienst doordat het percentage van de afdracht is verlaagd. Al die jaren heeft niemand –ook de belastingdienst niet-  aan de bel getrokken. GroenLinks verbaast zich er erg over dat ook de accountant geen vragen is gaan stellen toen er geld overbleef bij het personeelsbudget en deze gelden maar gewoon in de algemene middelen zijn gestort. 

GroenLinks heeft hierover nog veel vragen en is zeer benieuwd naar de uitkomsten van de inmiddels door het college aangekondigde onderzoeken. Voor de komende raadsvergadering van eind februari zal de fractie een spoeddebat aanvragen. Wij rekenen er dan ook op dat de uitkomsten van deze onderzoeken voor die tijd aan de raad zullen worden toegezonden.