De extra commissie Algemene Zaken over de Meerpaal heeft uiteindelijk besloten dat de Maarpaal voorstellen naar de gemeenteraad door mogen om verder te worden bediscussieerd. Fractievoorzitter Cebus Korteweg vond beide stukken eigenlijk niet rijp voor behandeling maar ging met de meerderheid van de commissie mee omdat het dossier te belangrijk is om het nu van tafel te vegen.

De consequentie daarvan zou zijn dat het nóg meer geld gaat kosten en dat is natuurlijk helemaal niet de bedoeling. Voorgesteld wordt door het College de verzelfstandiging van het CKV binnen de Meerpaal en het College vraagt toestemming geld uit te geven wat eigenlijk al weg is. GroenLinks vindt dat alle informatie weer veel te laat naar de raad wordt gestuurd, ook nu nog, na de extra commissievergadering moeten er nog heel veel stukken worden nagezonden die van groot belang zijn voor de besluitvorming in de gemeenteraadsvergadering. GroenLinks heeft veel moeite met de gang van zaken en de druk die nu op de gemeenteraad wordt gezet. Het besluit moet worden genomen voor het einde van het jaar anders kost het nog meer geld.

Ook met het voorstel de lesgelden met 2% boventrendmatig te verhogen heeft groenlinks moeite omdat dit een extra belasting voor de burgers betekend. Daarbij moet er zeker worden gekeken naar de minder draagkrachtige huishoudens die toch bij het CKV les volgen.